امروزه دندان‌های سفید و درخشان که به عنوان لبخند هالیوودی از آن یاد می‌شود از شهرت زیادی در سرتاسر جهان و به ویژه ایران برخوردار شده است. بسیاری از جوانان ایرانی برای حضور در مهمانی‌ها و مراسم مهم برای انجام بلیچینگ یا سفید کردن دندان هایشان به کلینیک‌های دندانپزشکی زیبایی مراجعه می‌کنند. ارائه خدمات حرفه‌ای دندانپزشکی زیبایی در تهران به یکی از متداول‌ترین خدمات زیبایی تبدیل شده است. در این مقاله نکات جالب توجهی در مورد بلیچینگ دندان و هزینه آن مطالعه خواهید کرد. چنانچه شما هم جزو آن گروه از افرادی هستید که جذب این جادوی علم دندان‌پزشکی شده‌اید این مقاله را دنبال کنید.

  • بلیچینگ دندان
  • روش‌های بلیچینگ دندان
  • قیمت و هزینه بلیچینگ دندان

 

بلیچینگ دندان

سفید کردن دندان‌ها فراتر از رنگ طبیعی آن‌ها را بلیچینگ می‌گویند. در این پروسه از پراکسید اکسیژن یا پراکسید کاربامید استفاده می‌شود. هیچکس نیست که خواهان دندان‌های سفید نباشد، به همین دلیل امروزه انواع روش‌های سفید کردن دندان بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

محصولات و روش‌های متنوعی برای بهبود رنگ و جذاب‌تر کردن دندان‌ها در کلینیک‌های دندان‌ پزشکی زیبایی ارائه می‌شود. بلیچینگ یک روش شایع در بین اکثر مراجعه‌کنندگان است و به همین دلیل و برای جلب رضایت مراجعه‌کنندگان، مواد و ابزار این روش روز به روز پیشرفته‌تر می‌شود. هر چه سن بالاتر می‌رود، لکه‌ها و رنگ موجود روی دندان‌ها که در اثر عوامل مختلفی همچون سیگارکشیدن، نوشیدن قهوه یا چای یا مصرف داروها ایجاد شده‌اند، به میزان بیشتری نمایان می‌شود و مسلماً سفید کردن دندان‌ها به یکی از اولویت‌های افراد تبدیل خواهد شد. اگر محصولات سفیدکننده حاضر در داروخانه‌ها و بازار رضایت شما را جذب نکرده است، بلیچینگ می‌تواند تأثیر شگفت‌انگیزی روی ظاهر دندان‌های‌تان داشته باشد.

روش‌های بلیچینگ دندان

دندان‌پزشکان زیبایی با مشاهده شرایط دندان‌های شما و درصورتی که شما را واجد شرایط بلیچینگ بدانند، ابتدا این روش را که یکی از ساده‌ترین تکنیک‌های سفید کردن است به شما پیشنهاد خواهند داد. این پروسه به دو صورت بلیچینگ در خانه و بلیچینگ در مطب انجام می‌شود.

در روش بلیچینگ در خانه، از ژل‌ها و کیت‌های سفیدکننده مخصوص استفاده می‌شود. با راهنمایی دندانپزشک، شما مواد سفیدکننده را روی دندان‌های خود قرار می‌دهید تا پلاک‌ها و لکه‌های مقاوم روی دندان از بین رفته و دندان سفید شود.

بلیچینگ در مطب امروزه با استفاده از ابزارها و تکنیک‌های پیشرفته انجام می‌شود که تأثیر بادوام‌تر و رضایت‌بخش‌تری خواهد داشت. دندان‌پزشک با استفاده از تکنیک‌های حرفه‌ای و مواد سفیدکننده با غلظت بالاتر دندان‌های شما را سفید می‌کند. در حال حاضر با توجه به ورود لیزر در حوزه دندانپزشکی، دیگر از حساسیت‌های دردناک ایام گذشته خبری نیست و شما می‌توانید به راحتی، بدون درد، و سریعتر رنگ دندان‌های خود را سفید کنید. البته باید بدانید که تمامی مراجعه‌کنندگان واجد شرایط نیستند، بلیچینگ تنها بر روی دندان‌های طبیعی اثر گذار است و بر روی دندان‌های دارای روکش تأثیری ندارد.

هزینه بلیچینگ دندان

قیمت و هزینه بلیچینگ دندان

هزینه بلیچینگ در مراکز دندانپزشکی مختلف متفاوت است. این هزینه به شدت درمان، قیمت مواد مورد استفاده در بلیچینگ و تعرفه‌های دندان‌پزشکی بستگی دارد. حتماً می‌دانید که هر چقدر در یک کلینیک از تجهیزات مدرن‌تر و پیشرفته‌تر استفاده شده باشد و دندانپزشک از تجربه و شهرت بالاتری برخوردار باشد، متعاقباً هزینه‌ها نیز بالاتر خواهد بود. اما فراموش نکنید در یک کلینیک پیشرفته و مراجعه به یک دندانپزشک باتجربه و متخصص باعث می‌شود در نهایت نتیجه مطلوب‌تری به دست آورید.

علاوه بر آن هزینه و قیمت بلیچینگ دندان در تهران به روشی که شما انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اگر روش بلیچینگ در خانه را انتخاب کنید که از ژل‌ها و کیتهای مخصوص در آن استفاده می‌شود، باید بدانید که نتیجه این روش را در بلندمدت مشاهده خواهید کرد و هزینه پایین‌تری در مقایسه با انجام آن در مطب دارد. آمارها نشان می‌دهد جدیدترین محدوده قیمت بلیچینگ که برای این روش در سرتاسر جهان محاسبه شده ۲۵۰ تا ۴۰۰ دلار است، قیمت انجام بلیچینگ در خانه در تهران بسیار پایین‌تر از نرخ‌های جهانی است.

اما چنانچه روش بلیچینگ در مطب را انتخاب ‌کنید، به مراتب هزینه و سرعت کار بالاتر خواهد رفت. هزینه این روش به تکنیک‌ها و مواد مورد استفاده بستگی دارد. آخرین میانگین قیمت جهانی بلیچینگ که برای بلیچینگ محاسبه شده حدود ۴۵۰ تا ۶۵۰ دلار است. در این روش نیز قیمت بلیچینگ دندان در تهران تفاوت چشمگیری با قیمت جهانی بلیچینگ دارد. قیمت بلیچینگ در تهران برای هر فک جداگانه حساب می‌شود و تقریباً دو برابر قیمت بلیچینگ در خانه در تهران است.

نکته مهم در بلیچینگ این است که عدم رعایت بهداشت دهان و دندان، سیگار کشیدن، نوشیدن قهوه و چای باعث تغییر رنگ دوباره دندان‌ها خواهد شد و شما مجبور خواهید شد دوباره این هزینه‌ها را متحمل شوید. اگر می‌خواهید در این راه قدم بگذارید بهتر است از افراد حرفه‌ای‌تر و باتجربه‌تر کمک بگیرید که البته هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. لبخند زیبا اولین چیزی است که در نگاه اول از یک فرد مشاهده می‌کنید، دندان‌های سفیدتر و درخشان‌تر باعث زیباتر شدن لبخند شما خواهد شد.

لبخند زیبا

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.