سفید کننده دندان از جمله بهترین محصولات برای بهبود ظاهر دندان ها می باشد. سفید کردن دندان برای افرادی که به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت نمی دهند و یا به صورت منظم مصرف دخانیات دارد، می تواند بسیار کمک کننده باشد. زردی دندان ها و بوی نامطبوع از جمله مشکلاتی است که این افراد با آن رو به رو می شوند.
سفید کردن دندان به دو صورت فیزیکی و شیمیایی صورت می گیرد. در هرکدام از این حالت ها از ابزار و روش های خاصی برای پاکسازی جرم روی دندان استفاده می شود. در روش فیزیکی با استفاده از ابزار های مکانیکی و الکتریکی جرم اطراف دندان برداشته می شود و پاکسازی صورت می گیرد. در حالت شیمیایی با استفاده از مواد پاک کننده و اسید های مناسب برای پاکسازی دندان ها استفاده می شود.
در بیشتر اوقات تغییر رنگ دندان ها به دلیل پوسیدگی یا خرابی دندان ها نمی باشد. همانطور که موهای شما با بالا رفتن سن سفید می شود، دندان ها نیز بعد از مدت زمانی نیاز به پاکسازی و سفید کردن دارند. این موضوع می تواند به زیبایی ظاهری شما کمک زیادی کند. توجه داشته باشید قبل از انجام هر کدام از این روش ها با دکتر متخصص در مورد مزایا و معایب روش سفید کردن دندان مشورت کنید در این مقاله در مورد روش های مناسب سفید کردن دندان، مراحل آن، مزایا و معایب آن و همچنین مراقبت های پس از آن صحبت می شود.

سفید کننده دندان چیست ؟

استفاده از سفید کننده دندان یکی از بهترین و در دسترس ترین روش ها برای از بین بردن جرم روی دندان می باشد. امروزه محلول ها و مواد شیمیایی مختلفی برای پاکسازی دندان ها تولید می شود که می تواند به سفید کردن دندان کمک کند. دندان سفید به زیبایی ظاهر و بهداشت دهان و دندان کمک زیادی می کند.
بسیاری از محلول های موجود در بازار که به عنوان سفید کننده دندان یا لاک دندان شناخته می شود، براساس ماده ای به نام پروکسید ساخته شده است. این ماده با قرار گرفتن در سطح دندان از طریق فرآیند اکسیداسیون نسبت به پاکسازی و سفید کردن دندان ها اقدام می کند. میزان غلظت این ماده یکی از مهمترین پارامتر های تولید این محصول می باشد. در صورت بالا بودن غلظت، این ماده در عرض چند دقیقه به لایه های داخلی مین های دندان نفوذ کرده و موجب آسیب های شدید به لثه و دندان می شود. در هنگام خرید نسبت به استاندارد بودن محصولات اطمینان حاصل کنید. بهترین زمان استفاده از این محلول در هنگام شب می باشد. با توجه به ثابت بودن فک و دندان ها محلول تاثیر بیشتری روی سفیدی دندان ها می گذارد.

 

 

دکتر لاله زمانی

مشاوره دکتر لاله زمانی جراح دندانپزشك ترميمى زيبايى متخصص فلوشيپ زيبايى می باشند

شماره تماس : ۰۲۱۲۶۱۰۰۲۹

برای دریافت فرم مشاوره روی این لینک کلیک کنید

 

 

روش های سفید کردن دندان

سفید کردن دندان یکی از درمان هایی است که از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار می گرفته است. در گذشته نیز با استفاده از ابزار مکانیکی و تیز نسبت به پاک کردن اجرم روی دندان اقدام می کردند که در مواردی می تواند بسیار خطرناک باشد. در مجموع سفید کردن دندان ها به دو صورت فیزیکی و شیمیایی انجام می شود. در حالت فیزیکی با استفاده از دستگاه های الکترونیکی و مکانیکی نسبت به برداشت اجرام و پاکسازی دندان ها اقدام می شود. این روش برای افرادی که لایه های جرمی دندان هایشان ضخیم می باشد مناسب است. اما در روش دوم با استفاده از محلول ها و ژل های شیمیایی نسبت به برداشت اجرم روی دندان اقدام می شود. این روش نسبت به حالت فیزیکی سریعتر و در دسترس تر می باشد.
روش های تابش اشعه نیز از جمله روش های پیشرفته تر برای سفید کردن دندان است که می تواند در مدت زمان کوتاهی با کمترین عوارض جرم روی دندان شما را از بین ببرد. همانطور که در این مورد توضیح داده شده است قبل از استفاده از هر کدام از این روش ها با یک دندانپزشک در این مورد مشورت کنید. از جمله مزایای روش دوم استفاده راحت و در دسترس بودن آن است همچنین عملکرد سریع آن در حد چند دقیقه است.

 

محصولات سفید کننده دندان

 

محصولات سفید کننده دندان

برای سفید کردن دندان ها محصولات متنوعی وجود دارد که علاوه بر ژل ها و محلول های شیمیایی اشاره شده، خمیر دندان ها مخصوصی برای سفید کردن دندان وجود دارد که استفاده طولانی مدت از آن ها می تواند باعث از بین رفتن اجرام روی دندان شما شود. استفاده مرتب از مواد شوینده دندان و توجه به بهداشت دندان ها می تواند به پاکسازی سریعتر دندان های شما کمک کند.
پر اکسید هیدروژن از جمله معروف ترین محصولات برای سفید کردن دندان است که معمولا در ژل های سفید کننده و محلول های مربوطه وجود دارد. غلظت این ماده یکی از اساسی ترین موارد برای پاکسازی بدون عوارض دندان است.

نکات مهم در مراقبت از دندان ها پس از سفید کردن دندان

برای داشتن دندان های زیبا و سفید نیاز است که مواردی که پزشک معالج دکتر لاله زمانی برای بعد از استفاده از دارو ارائه می دهد را رعایت کنید. استفاده از محصولات سفید کننده دندان برای مدت زمان معینی است. قرار دادن این ماده بیشتر از این زمان تعیین شده موجب آسیب به مین های دندان می شود. پاکسازی دندان ها را کاملا ماسب با دستور العمل ارائه شده توسط دندانپزشک انجام دهید. استفاده از مسواک و نخ دندان می تواند به سالم نگه داشتن دندان ها کمک کند. در صورت بروز هر گونه تب یا برآمدگی در دهان، موضوع را حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

این پست چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دادن به آن روی یک ستاره کلیک کنید!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.